ČeskoMB

Takto vypadá skupina ČR v kvalifikaci na WBC

Jak si všiml nizozemský web Dutchbaseballhangout, tak to vypadá, že konečně definitivně známe složení kvalifikačních skupin pro nadcházející kvalifikace o postup na World Baseball Classic 2021.

Podle sociálních profilů BeisbolNic, MLB uvolnila složení první kvalifikační skupiny, která se odehraje od 12. do 17. března v Tucsonu v Arizoně. V ní se mají představit Nikaragua, Německo, Brazílie, Francie, Pakistán a Jižní Afrika. rozpis zápasů na obr.

Logicky tak vychází složení druhé kvalifikační skupiny, která se rozehraje 20. března na stejném místě. V ní budou Češi, Velká Británie, Nový Zéland, Panama, Filipíny a Španělsko. Z ní by měli do hlavní fáze postoupit 2 týmy. Výběr Mikea Griffina tak nečeká vůbec jednoduchá práce. Dá se očekávat, že Španělé, Panama i Velká Británie budou mít ve svém týmu mnoho hráčů z MiLB. Filipíny by mohla posílit bývalá hvězda NFL Tim Tebow. Nový Zéland bude stavět na hráčích z ABL. Češi by mohli mít v sestavě kromě Martina Červenky také bratrské duo Sogardů. U Erica Sogarda bude záležet, jestli jej pustí domovská organizace, protože se počítá s tím, že mu patří místo v A-týmu Brewers.

 

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..