ČeskoMB

Ruská avantgarda jako mentální příprava!

Tisková zpráva Sokol Hluboká
Klid a atmosféra Alšovy jihočeské galerie jako mentální příprava před utkáním se silným soupeřem! Tuhle pro tak dynamický sport neobvyklou formu teambuildingu zvolili baseballisté extraligového Sokola Hluboká před pátečním tréninkem na víkendovou sérii sedmého kola Extraligy s Cardions Hrochy Brno.

I když klid je v případě party dvaceti živých „kluků“ z pěti zemí ve věkovém rozmezí od patnácti do čtyřiceti pojem velmi relativní. A též před pokladnou Alšovy jihočeské galerie je nebývalé rušno, protože uvnitř je k vidění bezpochyby galerijní akce roku v ČR: „malevič – rodčenko – kandinskij a ruská avantgarda ze sbírky muzea umění jekatěrinburg“.

My jsme Sokol a jednou z myšlenek Sokola je sounáležitost s domovem, s místem, kde působí. Jsme součástí života Hluboké už nějakých sedmadvacet let a jsme moc rádi, že se nám podařilo dostat se s týmem do Alšovy jihočeské galerie, která je jednou z hlavních institucí našeho města. Ale zájem o výstavu je tak veliký, že nám to vyšlo v tak velké partě až na několikátý pokus. A dokonce v pátek odpoledne těšně před naším podvečerním tréninkem, takže jdeme v dresech z galerie rovnou na hřiště. Moc děkujeme vedení galerie a panu řediteli Alešovi Seifertovi za osobní pomoc a velmi zasvěcený výklad,“ říká starosta Sokola Hluboká a dlouholetý nadhazovač baseballového týmu David Šťastný.

To my jsme rádi, protože baseball obzvlášť letos dělá našemu městu a kraji skvělou reklamu a ať se vám tak daří i ve finále,“ opáčil ředitel AJG Aleš Seifert, který provedl česky mluvící část týmu celou výstavou a pak si totéž zopakoval ještě jednou s anglicky hovořícími posilami Sokola – Američanem Wesley Roemerem, Australanem Billy Parsonsem a Novozélanďanem Jamesem Boyecem. To jsou kluci, kteří odvádějí výbornou práci na hřišti i na lavičce a jsou trenérskými posilami a mentory mladých dorůstajících hráčů a odchovanců Sokola.

Ruská avantgarda v AJG je skutečně výjimečnou událostí a vůbec nejde o to, že jsou na jednom místě k vidění obrazy za stovky milionů korun. „Trvalo v podstatě tři a půl roku příprav, než se nám ji podařilo uskutečnit a to díky pomoci Jihočeského kraje a partnerských vztahů s Jekatěrinburgem a Sverdlovskou oblastí. Zájem je obrovský, máme v podstatě vyprodané víkendy a co je zajímavé – na výstavu přijíždí hodně ruských návštěvníků,“ doplňuje ředitel AJG Aleš Seifert. V tu chvíli zrovna český tým prohrával s Ruskem v zahajovacím utkání MS v hokeji, ale podle hrajícího trenéra Sokola Martina Macháčka bychom Rusko v baseballu porazili. „O ruském baseballu nemáme moc informací, není to u nich tak populární a medializovaný sport, ale na reprezentační úrovni bychom je nejspíš přehráli. Máme v našem týmu řadu reprezentantů, ale teď se soustředíme na každý extraligový zápas, který je před námi, protože boj o TOP 6 vrcholí. A věřím, že pak přijdou pro Jana Nováka, Martina Mužíka a další naše hráče i reprezentační povinnosti a že i náš sport se opět vrátí do normálních kolejí,“ přeje si Martin Macháček. A každý fanda baseballu a Sokola Hluboká s ním…      

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..