Česko

Sokol Hluboká v šesté sérii baseballové Extraligy vyzve Kotlářku Praha. Pokud počasí dovolí…

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU 13. 5. – Základní část české baseballové Extraligy se přehoupla do druhé poloviny, nováček soutěže, Sokol Hluboká, se průběžně usadil na povzbudivém druhém místě neúplné tabulky, ale čekají na něj v boji o TOP 6 silní soupeři. O víkendu se – pokud to počasí a stav hřišť dovolí – utká s Kotlářkou Praha.  

První dvojutkání je na programu v sobotu odpoledne ve třináct a v šestnáct hodin v Praze na Vypichu, v neděli se série stěhuje na Hlubokou, kde se hraje od 13.00. Vzhledem k předpovědi počasí ale bude záležet na tom, zda hřiště budou hratelná. Po Eagles Praha (série 1:2), Tempu Praha (série 3:0), úřadujících mistrech ČR Draci Brno (série 2:1), Blesku Jablonec (nedohraná série 1:1) a Olympii Blansko (série 3:0), se hlubočtí utkají s Kotlářkou Praha.

Oby týmy o sobě hodně vědí, protože v Kotlářce v minulosti úspěšně hráli nebo hostovali hlubočtí odchovanci, tahoun Sokola pálkař Martin Mužík, talentovaný osmnáctiletý pálkař Matěj Vlach a jeho starší bratr Vojtěch Vlach na nadhozu a další. V Kotlářce úspěšně působil současný trenér Sokola Zdeněk Josefus a na jih Čech zamířil v této sezóně z pražského Vypichu i nejlepší nadhazovač Extraligy Jan Novák.  Kotlářka je tradičním extraligovým týmem, letos bojuje o TOP 6 zatím z osmého místa s pěti body. Na pálce patří mezi nejzkušenější Australan Scott Mulhearn, který je zároveň i hlavním trenérem, dobře pálí Ondřej Blažka, příznivé statistiky mají letos dvacetiletý Matyáš Kornacki  a další mladíček Daniel Riegger. Hrající legendou Kotlářky je třiačtyřicetiletý Patrik Kolkus. Na nadhozu mají zatím nejlepší čísla Jiří Vavruša, Lukáš Ercoli a Američan Tate Gillespie.     

 „Rozhodující pro tento víkend bude jednoznačně počasí, na mokrém povrchu riskujete zranění hráčů, v dešti se baseball prostě hrát nedá. My bychom rádi, aby byl extraligový itinerář narušen co nejméně, protože nás čeká náročný program. Po sérii s Kotlářkou jsme ve středu od čtyř měli dohrávat odložené utkání s Bleskem v Jablonci, nicméně bude podle všeho zřejmě opět odloženo. V týdnu držíme náročnou sérii tréninků, ale hlavně cítíme, že kluci jsou v pohodě, v týmu funguje chemie, vyhýbají se nám zranění, můžeme dávat prostor širší lavičce a odložená utkání takto dobře rozběhnutý rytmus trochu rozhodí,“ soudí předseda Sokola a dlouholetý hráč David Šťastný.      

„Kotlářka potřebuje nutně body, aby dosáhla na TOP 6, to bude jejich jasný cíl. Zkušení hráči se navzájem dobře znají, bude rozhodovat momentální forma. My jsme v neděli proti Blansku dali velký prostor vlastním odchovancům a oni odvedli výbornou práci. Lukáš Jelínek je ročník 2005, odehrál prakticky celý zápas jako zadák, byl skvělý na pálce, Petr Vojta je ročník 2002, odházel přesně to, co jsme potřebovali, v poli si pak odbyl extraligovou premiéru Michal Malát, tomu je šestnáct. Tihle a další mladí kluci jako jsou samozřejmě bratři Vlachové, kteří nastupují pravidelně, ale také je jim teprve osmnáct a dvacet, to je budoucnost baseballu na Hluboké. A tak, jak se budeme blížit k TOP 6, ponesou stále větší odpovědnost a vyzkouší si těžká utkání,“ říká trenér Sokola Zdeněk Josefus. Po Kotlářce a dohrávce s Jabloncem totiž čekají na Sokol tři soupeři z čela extraligové tabulky, kteří si budou chtít pojistit TOP 6 – Cardions Hroši Brno jsou momentálně pátí, Nuclears Třebíč čtvrtí a poslední kolo základní části vyvrcholí soubojem jako řemen s lídrem tabulky Arrows Ostrava, kteří mají zatím suverénně nejlepší útok a jejich pálkaři okupují přední místa extraligových statistik.      

Pokud tedy počasí dovolí odehrát šesté kolo, v sobotu 15. 5. se v Praze na Vypichu nad Markétou hraje od 13.00 a pak od 16.00, v neděli 16. 5. se série přesouvá na jih Čech, kde se třetí utkání odehraje pod hlubockým zámkem od 13.00. Všechna utkání jsou streamována a živě komentována a vidět je můžete na webech pořádajících týmů /kotlarka.baseball.cz, baseball-hluboka.cz/extralliga nebo na webu České baseballové asociace /tv.baseball.cz/.  

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..