Česko

V Třebíči potěšili Army Day i vedením v Extralize

Tisková zpráva Třebíč Nuclears
Úvod série s Kotlářkou Praha měl slavnostní nádech, když baseballisté při nástupu vzdali hold všem vojákům, a o úvodní nadhoz se postaral vrchní praporčík 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou nadpraporčík Pavel Eigl. Utkání Na Hvězdě pak bylo především soubojem nadhazovačů. Akčnější podívaná se proto odehrávala spíš před branami stadionu, kde si vojáci z nedaleké základny připravili doprovodný program v rámci tradičního Army Day. O výsledku na hřišti rozhodla až chyba třebíčské obrany v poslední směně a Kotlářka na Vysočině vydolovala hubené vítězství 0:1. Obě pražské odvety byly následující den už pevně v režii hráčů Nuclears, kteří otočili výsledek série výhrami 9:4 a 5:2. V průběžné tabulce se tak opět osamostatnili na první příčce.

Proti dominantním nadhazovačům se při třebíčském utkání prosazovali pálkaři jen stěží. Za Nuclears předvedl výborný výkon na kopci Lukáš Pacal, který odházel celých sedm směn, rozdal 13 strikeoutů a nepovolil žádný doběh. Čisté konto mohl udržet v posledních dvou směnách i střídající Adam Veselý. Jenže toho v devátém inningu nepodržela obrana a po zbytečných chybách umožnila soupeři doběhnout pro jediný bod utkání. Úspěšný odpal si za domácí připsali jen kluboví odchovanci Vojtěch Šabacký, Pavel Jozek junior a Dominik Doležal.

V Praze už to bylo pro hráče Třebíče veselejší. Skóre první odvety otevřel v páté směně Jan Urbánek junior po úspěšné ulejvce a ukradení druhé mety. Z té ho pro úvodní doběh posunuli svými odpaly Pavel Jozek junior a RBI si připsal Jan Bilíček. Na to sice Kotlářka okamžitě zareagovala vyrovnáním, ale hned v následujícím inningu si Třebíč připsala další tři body. Doběh zahraničních posil Brelanda Almadovy a Ryana Johnsona stáhl svým odpalem Dominik Doležal. Třetí bod pak přidal Jan Urbánek junior po odpalu Pavla Jozka juniora.

Rozhodující náskok si hráči Nuclears vytvořili pěti body v osmé směně, na které soupeř dokázal reagovat už jen jedním homerunem. Třebíč tak zvítězila 9:4. Jistotou na nadhozu byli pro tým z Vysočiny sedm směn Jake Rabinowitz a po zbytek zápasu Filip Kollmann. O chuti Nuclears do útoku svědčí i celkem osm ukradených met, z nichž si hned tři připsal Jan Urbánek junior.

O vítězství v sérii rozhodl třetí duel. V něm se Kotlářka ujala vedení homerunem z první směny. A odpaly za plot zajistily prakticky všechny doběhy v utkání. Klíčová pro konečný výsledek byla pátá směna, ve které si nejdřív připsal tříbodový homerun Ryan Johnson, a v zápětí na něj navázal dvoubodovým odpalem za plot Pavel Jozek junior. Čtvrtým homerunem pak Kotlářka už jen v osmém inningu snížila na konečných 5:2 pro Třebíč. Na nadhozu Nuclears se poprvé v roli startéra představil Američan Cameron Liss a hned si připsal vítězství, když za šest směn rozdal

12 strikeoutů a umožnil jediný odpal. Zápas na nadhozu pak bezpečně uzavřel třemi inningy Lukáš Smejkal.

Třebíč se tak po dvou výhrách opět osamostatnila na prvním místě průběžné tabulky. V dalším extraligovém kole budou hráči Nuclears hájit vedení v nejvyšší soutěži proti Hrochům Brno, kteří se společně s Draky Brno a Eagles Praha dělí o průběžnou druhou příčku.

Před domácím publikem Na Hvězdě v Třebíči se představí hráči Nuclears proti Hrochům v pátek 17. května 2024 od 19:00 hodin. Odveta je na programu v sobotu v Brně.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..