1. říjen

1903: Na stadionu Huntington Avenue Grounds v Bostonu se odehrál historicky první zápas světové série mezi Boston American (dnes Red Sox) a Pittsburgh Pirates. Pirates v něm zvítězili 7-3 i zásluhou homerunu Jimmyho Sebringa.


1932: Joe diMaggio v osmnácti letech hraje svůj první zápas mezi profesionály, když nastoupil v dresu San Francisca Seals hrajícím v Pacific Coast League úrovně Double-A.

1932: V páté směně třetího utkání Světové série má legendární Babe Ruth ukázat, kam odpálí míč a následně jej pošle tím směrem až do ochozů. Nadhazovač Chicaga Charlie Root však později tvrdí, že Babe nikdy toto geto neukázal. Naopak někteří přítomní tvrdí, že ano. Po letech se objevil záběr, který by dával za pravdu druhé skupině. V USA se pro tento odpal vžilo pojmenování “Called Shot”.


1961: Roger Maris z New York Yankees pálí 61. homerun v sezoně, čímž překonal rekord Babe Rutha ze sezony 1927.


1964: Na utkání Red Sox proti Indians přišla nejnižší návštěva v historii Fenway Park. Tento duel si nenechalo ujít pouhých 306 diváků.


2004: V zápase Seattlu s Texasem překonal Ichiro Suzuki 84 let starý rekord George Sislera v počtu hitů v sezoně. Ichiro se tak osmaostatnil v čele s číslem 258.


2007: V zápase číslo 163 se utkali colorado Rockies a San Diego Padres, aby bojovali o divokou kartu pro postup do playoff. zápas se natáhl až na třináct směn. V ní dobíhají nejdříve Padres pro 2 body.