AktualityČesko

Změny v realizačním týmu baseballového A-teamu Kotlářky Praha

Tisková zpráva Kotlářka Praha

S novým rokem 2017 přichází i velké změny, a to především v realizačním týmu Baseballového A-teamu Kotlářky Praha. V loňské sezóně se Kotlářce povedlo přerušit Drakům Brno sérii 21 vítězství v základní části, vysněný titul se jí však obhájit nepodařilo a zakončila tak sezónu druhým místem. Navzdory úspěchům Američana Kristophera Richardse, který přivedl nejen do Kotlářky, ale do Prahy celkově první titul se vedení klubu rozhodlo pro radikální trenérskou obměnu. Na jeho místo nastupuje Michal Müller, bývalý reprezentační hráč a současný manažer seniorské baseballové reprezentace, který má mnoho baseballových zkušeností.

„Těším se na novou výzvu a angažmá v Kotlářce. Věřím, že vše bude fungovat ve prospěch celé organizace, která chce podporovat a rozvíjet hlavně domácí hráče. Nemyslím si, že by můj příchod do Kotlářky měl znamenat radikální změnu pro hráče. Samozřejmě každý trenér má svůj osobitý styl. Pro mě je nejdůležitější otevřená komunikace a nastavení pravidel. Musíme mít společnou vizi, která se skládá z individuálních cílů, vzájemného respektu a naplní očekávání hráčů. Cílem nebude měnit tým či věci, které fungují, ale vytvořit zdravé konkurenční prostředí, které bude hnát hráče k lepším výsledkům a ještě se u toho budou bavit.“ říká Müller k novému angažmá.

Müller převezme tým od začátku února, aby se stihl před sezónou poznat se všemi hráči a mohl hned od začátku naplno rozvíjet jejich potenciál. Pavel Míka manažer týmu k tomu dodává: „Věřím tomu, že Michal je velice zkušeným baseballovým matadorem a že pomůže našemu týmu hrát kvalitní baseball a bojovat s nejlepšími českými týmy o účast ve finále!“

Další velkou změnou v realizačním týmu bude post asistenta, kterou letos premiérově obsadil dlouholetý hráč pražské Kotlářky Jakub Vančura. Nepozměněným článkem zůstává Joe Truesdale, který i loni působil u týmu na pozici asistenta a kondičního trenéra. Případné hráčské posily jsou stále v jednání a klub o nich bude v brzké době ještě informovat.

Vedení týmu věří, že spojením těchto tří zkušených baseballových osobností, vznikne silný realizační tým, který pomůže Kotlářce stabilizovat svůj hráčský kádr a dát dostatek příležitostí vlastním hráčům.

Přesvědčit se o tom budete moci sami v sobotu 1. dubna, kdy má Kotlářka naplánovaný svůj extraligový Opening day na Tempu.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..