Po tom, co se v roce 2017 nejvyšší belgická soutěž zúžila z osmi týmů na šest, přichází nyní nová změna. Tentokrát se nejvyšší soutěž opět rozroste a to výrazně.
Podle oficiálního bulletinu KBBSF bude v následujícím roce v nejvyšší soutěži působit celkem 12 týmů. To znamená, že po letošní sezoně nikdo nesestoupí a naopak do vyšší soutěže se posunou nejlepší týmy z druhé nejvyšší ligy.
💎 Podpořte Diamond Queens
Naším cílem je neustále posouvat náš dívčí baseballový projekt kupředu. Pomozte nám vybavit hráčky vším potřebným!
Naše milníky:
- ▶ 10 000 Kč – Level 1: Dokoupení dalších dresů různých velikostí pro projekt Diamond Queens
- 🔒 25 000 Kč – Level 2: Nákup nového tréninkového vybavení (míče a pálky a pod.)
❤️ Chci podpořit tým
Velkou změnou projde také systém soutěže. Týmy se v první fázi rozdělí do dvou šestičlenných skupin a mužstva odehrají s každým týmem skupiny 2 doubleheadery. První doubleheader se bude hrát na dva zápasy po sedmi směnách. V dalším pak bude první zápas hraný na 9 směn. Všechny zápasy se budou hrát v sobotu.
Po skončení základní části první tři celky z každé skupiny postoupí do „Zlaté ligy“ a zbylé týmy do „Stříbrné ligy“. V Zlaté lize budou týmy hrát pouze zápasy na 9 směn, které se odehrají jako doubleheader v sobotu, nebo se rozdělí do obou víkendových dnů. Ve stříbrné lize zůstanou zachovány doubleheadery na 7 směn. První týmy Zlaté ligy si pak zahrají finálovou sérii o titul. Poslední dva týmy Stříbrné ligy spadnou do nižší soutěže a výše postoupí dva nejlepší týmy z druhé nejvyšší ligy.
Připoj se na WhatsApp
Nový WhatsApp kanál s aktuálními informacemi a nabídkami
Přistoupit na kanál →

