MBMLB

Skinners: Český startup, který zaujal baseballisty Boston Red Sox

Zatím co český baseball stále čeká na svého prvního hráče, který nastoupí v Major League Baseball, tak české firmy již pomaličku pronikají do této nejslavnější baseballové ligy. Jednou z nich je i brněnský startup Skinners. Ten se může pochlubit, že jeho výrobky využívají baseballisté Red Sox.

Společnost Skinners přišla s originálním nápadem vyrábět doplněk obuvi, který je určitým mezičlánkem mezi botami a ponožkami. Sama společnost na svých webových stránkách jejich produkt nazývá ponožkoboty.

Tento typ ponožkobot putoval do Bostonu © Skinners

Tento koncept zaujal také slovutný klub Boston Red Sox, jehož hráči využívají „skinnersky“ v rámci svých tréninků. „V roce 2016 jsme měli úspěšnou kampaň na Kickstarteru,“ přiblížila nám v telefonickém rozhovoru spolumajitelka firmy Skinners Michaela Matějková. „Tuto platformu sledují převážně Američané. Navíc má zajímavou sledovanost médií, kteří o úspěšných kampaních hodně píší. My jsme tedy tímto způsobem získali pozornost lidí ze sportu a ti nás pak sami oslovili, že by s námi chtěli spolupracovat. Takhle nám jednou přišel email od Red Sox. Vyrobili jsme jim skinnersky v červené barvě a poslali do Bostonu.“

Email od Red Sox © archiv: Skinners

Hráči Bostonu tak můžou ponožkoboty Skinners využívat na trénincích. Jak nám ale majitelka firmy prozradila, tak baseballisté Red Sox nejsou jediní, kdo jejich výrobky využívají. Překvapivě velkou skupinu spokojených zákazníků mají na Blízkém východě. Ponožkoboty si totiž oblíbil kuvajtský fotbalový reprezentant Bader Ahmed al-Mutawa, který se stal i jejich velkým propagátorem.

Populární kuvajtský reprezentant se skinnerskami

Skinners jsou navíc nyní opět objektem zájmů zahraničních médií. 19. října totiž na Kickstarteru spustili novou kampaň, která jim má pomoci rozjet výrobu druhé generace ponožkobot. Ačkoliv měli majitelé za cíl vybrat 40 tisíc dolarů, tak tři dny před koncem kampaně již měli vybráno několikanásobně víc, když jim do rovného milionu chybělo pár tisíc dolarů. Možná se tak dočkáme toho, že si skinnersky vyzkouší a oblíbí také baseballisté dalších klubů MLB.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..