Česko

Hráči Nuclears odpálili za víkend devět homerunů

Baseballisté Třebíče úspěšně vstoupili do nového ročníku nejvyšší soutěže, když se jim v domácím prostředí podařilo poprvé v historii porazit dvojnásobné mistry a loňské vicemistry republiky Arrows Ostrava. Nedělní výhře 4:0 Na Hvězdě ale předcházela ještě dvě utkání na severu Moravy a hned to úvodní mělo zcela mimořádný průběh.

V zahajovacím duelu se sice Ostrava rychle ujala vedení, ale Třebíč devíti doběhy v šesté směně stav otočila a vytvořila si slibný náskok. O těsném vítězství Arrows 17:16 se rozhodlo až v dohrávce posledního inningu. Během téměř čtyřhodinového utkání bylo k vidění celkem 32 odpalů, z nichž hned 9 mířilo až za plot! Dalších 6 homerunů pak padlo ve druhém zápasu, který vyhráli Arrows 12:6.

„Dobře jsme viděli a trefovali míče, byla to zábava. Prohrávali jsme, vyhrávali, bylo to nerozhodně… Byly to zábavné zápasy, které jsme bohužel prohráli,“ hodnotil sobotní divočinu Kanaďan ve službách Třebíče Ryan Johnson. Ten se jednoznačně stal hráčem víkendu, když svých 9 nástupů na pálce proměnil v 7 úspěšných odpalů. Se třemi homeruny, třemi dvoumetovými odpaly, pěti staženými body a pěti vlastními doběhy se tak usadil v čele pálkařských statistik české Extraligy.

V nedělním utkání Na Hvězdě se na nadhozu Třebíče představily zahraniční posily, které držely pálkaře Ostravy ve spolupráci s obranou Nuclears na uzdě. Po šesti směnách vystřídal Američana Justina Revelse Kanaďan Ryan Johnson. Za celé utkání se útok Arrows nedostal dál než na třetí metu.

Třebíč se ujala vedení ve druhém inningu, kdy divoký nadhoz potrestal Patrik Kadrnožka. Hráči Nuclears pak svůj tlak na pálce potvrzovali jedním doběhem v každé sudé směně. K vidění byly atraktivní zákroky obran na obou stranách. Arrows byli nejblíže bodu v šesté směně. Jejich tlak ale při všech obsazených metách a jednom autu zastavila Třebíč dvojautem na první metě. Po výhře 4:0 tak mohli hráči Nuclears slavit historicky první extraligové vítězství nad Ostravou.

V dalším extraligovém kole čeká na hráče Nuclears nováček nejvyšší soutěže z Jablonce. Přestože jsou stadiony pro diváky zatím uzavřené, všechny zápasy lze sledovat prostřednictvím živého vysílání. Odkazy na něj fanoušci najdou na webu https://tv.baseball.cz/ Třebíčské utkání Nuclears vs. Blesk Jablonec začíná v neděli 18. dubna 2021 ve 13:00 hodin a live stream s grafikou můžete sledovat přímo na klubovém YouTube kanálu https://www.youtube.com/user/baseballtrebic

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..