AktualityOstatní

Brisbane má třetí titul v řadě

Zdá se, že v australské lize mají novou dynastii. Bandité z Brisbane totiž již třetí rok v řadě ovládli ABL.

O držiteli letošního titulu musel rozhodnout opět až třetí zápas, který se natáhl na více než 5 hodin.Důvodem byla dovuhodinová přestávka kvůli bouřce, která se nad Brisbane prohnala. Předtím se však jiskřilo na hřišti.

Domácí Brisbane se dostalo do vedení 3-0 již ve druhé směně, kdy odpálil tříbodový homerun catcher Adam Weisenburger.

V šesté směně navíc Bandité přidali čtvrtý bod zásluhou Mitche Nilssona a s Canberrou to nevypadalo vůbec dobře. Proti startujícímu Backleymu na kopci Brisbane se nedokázali prosadit a v šesti směnách si připsali pouze jeden hit. V sedmé směně pak byli divácí svědky dvou menších tahanic na hřišti. Při té první se na hřišti objevili všichni hráči a trenéři. Druhou si navíc vyloučením odnesl domácí manažer Dave Wilsson.

Bouře na hřišti jakoby byla předvojem bouře na nebi. Před dohrávkou sedmé směny museli rozhodčí duel na necelé dvě hodiny přerušit. Pauza nakonec prospěla hostům, kteří v závěrečných směnách dokázali přidat 2 body. to jim ale na vítězství nestačilo.

Brisbane se tak může radovat z třetí výhry v řadě, což se zatím nikomu v novodobé éře ligy nepodařilo. V počtu titulů však stále ztrácí jedno prvenství na Perth Heat. 

Pro českého fanouška byla série zajímavá také tím, že se v ní představili hráči, kteří působili v české extralize. Významnou roli hrál opět Mitch Nilsson, jenž předloni nastupoval za Kotlářku. Catcher Ryan Battaglia, jenž také hrával za Kotlářku, se přímo ve hře neobjevil, ale zdatně pomáhal v bullpenu.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..